Na změnu životního stylu není nikdy pozdě

22. 8. 2021 Michaela Keimarová
Obrázek ke článku Na změnu životního stylu není nikdy pozdě

V článku Jak chápat zdravý životní styl jsme si popsali, že zdravý životní styl má tisíc a jednu podobu. Každému zkrátka vyhovuje něco jiného. Jedno je ale společné, není vhodnější čas pro změnu, než právě TEĎ. Staré moudré přísloví říká, že odklad je nepřítel úspěchu. Nemůžu než souhlasit. 

Dva nejdůležitější body v procesu změny jsou ZAČÍT a VYTRVAT. Udržitelnost nového stavu je zdaleka nejtěžší fáze. 

Změny jsou hybnou silou současné doby. Na jednu stranu je opěvujeme (technika jde dopředu mílovými kroky), ale na druhou stranu je zatracujeme. Přeci jenom, už jsme si zvykli, že věci fungují, jak fungují, našli jsme si svůj styl, máme tu svou „komfortní zónu“ a nechce se nám ….. Pozor na ujíždějící vlak. Co platilo a fungovalo před nějakou dobou, dnes už platit nemusí a leckdy už neplatí. 

Ať už potřebujeme změnit práci, osobní vztahy, pohled na naše zdraví či finanční oblast, tam všude platí, že budeme muset vystoupit ze své komfortní zóny a něco pro to udělat. Začátky bývají velmi nepříjemné. Změny, jejich akceptace a náhled na ně, úzce souvisí s naším SEBEUVĚDOMĚNÍM, s naší SEBEDŮVĚROU. Čím je naše sebeuvědomění hlubší a sebedůvěra větší, tím snáze si se změnami poradíme, a nakonec je můžeme i aktivně vyhledávat. Se změnou něco končí a něco nového začíná. To je velmi pozitivní zjištění.

Nezáleží, jestli Vám je 30 nebo 50 let, na změnu životního stylu a životních hodnot není nikdy pozdě. Naopak, čím dřív si toto uvědomíme a připustíme, tím dříve ze změn budeme profitovat. Každý z nás, kdo si toto v životě vyzkoušel si většinou povzdechl: „Ach jo, proč jsem to neudělal/a již dříve ….“ Lepší někdy než nikdy. Já osobně věřím, že věci se dějí tak, jak se dít mají. Aby se vše zrychlilo, můžeme tomu osobně pomoci, mj. tím, že se ke změnám budeme stavit pozitivně, nebudeme se neustále vymlouvat na něco vnějšího a skutečně si nastavíme vlastní zrcadlo. 

Změny nás posouvají v osobním rozvoji. Obdivuji starší generaci, která usedá do lavic v rámci Centra celoživotního vzdělávání. Studují Univerzitu třetího věku. Já mám sice ještě pár let čas, ale už teď vím, že do těchto lavic chci usedat také:-) Změny jsou nutnost, změny jsou příležitost. Pojďme změny využít a nepohlížet na ně jako na nutné zlo.

Pokud byste potřebovali externí pomoc, jak se se změnami vyrovnat, jak je brát třeba jako dar a jak je vnímat jako příležitost nabízíme koučovací program v Kladně Nebojte se změn, jsou naší součástí.

Pro více info www.jobstars.cz.