Tipy na nastartování metabolismu hned po ránu

12. 9. 2021 Michaela Keimarová
Obrázek ke článku Tipy na nastartování metabolismu hned po ránu

V dnešním článku se s Vámi podělím o několik praktik, jak po ránu nastartovat metabolismus a jak se od rána cítit lépe. Já je praktikuji již delší dobu a fakt to funguje:-) Možná už je „žijete“ také, možná si zatím říkáte, že byste měli/y začít. Tak proč ne hned ráno?

Po probuzení chvilku zůstaňte v posteli a protáhněte celé tělo do konečků prstů u rukou i nohou (jako na skřipec). Z postele vstávejte pomalu, ať se Vám nezatočí hlava.

Každé ráno vypijte 0,5 l sklenici vlažnější vody s vymačkaným citronem. Já to nazývám „životabudičem“. Pravdou je, že jsem si na to musela chvíli zvykat, ale povedlo se. Celkově kyselá chuť odráží chuť na sladké a zklidňuje žaludek. Mohlo by se to zdát jako paradox, vždyť citron je přeci kyselý a v žaludku máme kyselé šťávy, ale naopak citron snižuje kyselost v žaludku a zklidňuje ho. Každý den si dávám tyto vitamíny – Vitamín C (ideálně 1000 mg), Zinek, Vitamín B a Vitamín D3. Pokud byste ještě rádi/y zatočili/y s nějakými kily navíc, doporučuji L-Carnitine.

Uvařte si další 0,5 l zeleného nebo ovocného čaje. Já si ho beru do práce. Tak a už máme splněnou půlku doporučované denní dávky tekutin:-)

Bydlíte-li v panelovém domě ve vyšším patře – naučte se chodit po schodech pěšky, výtah využívejte jen zřídka.

Jezdíte-li do práce osobním automobilem, zaparkujte ho cca 1,5 – 2 km od místa, kde jste dosud zvyklí a dojděte si do práce pěšky. To samé budete mít i na cestě z práce a věřte, působí to velmi očistně a máte „zadarmo“ kroky.

Do 1 – 1,5 hodiny po probuzení posnídejte – můj tip je bílý jogurt s žitnými vločkami, skořicí a banánem, popřípadě jiným ovocem, které vám chutná. Tato snídaně Vás nabudí, dodá energii, nezatíží organismus a vydržíte s ní až do oběda. Pro mě, „rohlíkovou a máslovou lady“ to byl oříšek, ale dala jsem to. 

Upřímně si zapřemýšlejte, jak to dneska máte. Možná po ránu vůbec nepijete (vodu/čaj), možná první destinací po probuzení je balkon, cigareta a hrnek kávy, možná vůbec nesnídáte … Připusťte si, že by to šlo určitě dělat vhodněji, lépe a zdravěji. Rozhodněte se, že s tím chcete něco udělat, začněte měnit své návyky (ZLOZVYKY a ZABĚHNUTÉ VZORCE CHOVÁNÍ) a naučte se ty správné, které Vám udrží Vaše tělo ve zdravé kondici a vy se budete cítit lépe, svěžeji a lehčeji. 

www.jobstars.cz

Koučink - Cítit se lépe po fyzické i pracovní stránce