Jak MYSLET a jít si pro ZMĚNU?

30. 8. 2021 Ing. Iveta Prokšová
Obrázek ke článku Jak MYSLET a jít si pro ZMĚNU?

Také jste si všimli, že žijeme v podstatě dvě reality?

Jednu venku, běžnou a denní rutinu a tu druhou, kterou žijeme uvnitř? Svoje smyšlené příběhy, vztahy, pocity a sny?

To je to, co nás odděluje od zvířat. Antilopa se jenom bojí, když vidí oheň nebo tygra. Rozhodně nepřemýšlí, nad tím, jak se na ni tygr podíval a co tím asi myslel. Tygr ji chce sežrat, protože má hlad a ona musí utéct, aby se zachránila.

Všichni chceme přece v zásadě totéž, být šťastní, mít hezký vztah a vidět v tom, co děláme smysl. Ale abychom toho dosáhli, musíme si rozumět. Sami sobě. Vnímat otázky a pocity uvnitř sebe, uvnitř té SVOJÍ reality. Pak se teprve mění ta realita venku.

Ty z hlavních otázek, které vedou ke změně jsou:

Jaká je moje CESTA?

Ne každá cesta je pro každého z nás, ale každý nějakou tu SVOJI cestu má. Cesta se může vyvíjet. Můžete ji měnit. Rozhodně není jedna a nemusíte se bát, že když si ji vyberete, tak z ní nemůžete uhnout. Největší problém je, se vůbec zastavit a přemýšlet. Udělat si čas na ty PODSTATNÉ otázky v životě. Přemýšlíte o nich, létají v hlavě pořád dokola. Jenomže pokud si nenajdete čas na to, najít na ně odpovědi, pak žádná změna venku nepřijde. Co z těch hlavních otázek si potřebujete zodpovědět?

ŽIJU to co CHCI?

Jak se CÍTÍM?

CO bych si pro sebe představovala? 

CHCI něčeho dosáhnout? 

JAK poznám, že jsem SPOKOJENÁ?

PROČ se BOJÍM?

PROČ si nevěřím?

Otázky, které provokují myšlení a berou si svoji pozornost a to je dobře. Je důležité se jim věnovat a hledat na ně odpovědi. 

KDO mě na té cestě PODPOŘÍ?

Stejné je to s podporou. Začátek je snadný, endorfiny nám proudí žilami a my jsme plní energie. Všechno jde od ruky a sršíme optimismem. Horší je, když narazíme na první překážku, která sebere chuť a sílu jít dál. Co pak? Mizerné pocity vám v ničem nepomohou. Dostanou vás víc do toho bahna, ze kterého se hůř vylézá.

Rozhodně se obklopte lidmi, kteří Vám tu podporu dají. Kteří už něco takového zažili a dokáží Vám poradit, jak se zase zvednout na nohy a jít dál. Věří ve vás, protože to vám vrátí vítr do plachet. Jednoznačně na to nebuďte sami. Je to polovina úspěchu. 

A jak se chci CÍTIT, až po té cestě půjdu?

To je úplně ta nejdůležitější otázka, protože naše EMOCE řídí naše jednání. Když si představíte to, jak se cítíte, až se Vám to podaří, bude ten hlavní motor na cestě za vaším snem. 

To jsou opěrné body, ke kterým se budete vracet. Stojí na nich úspěch lidí, kteří se odvážili pro ZMĚNU, i přesto, že o tom druzí POCHYBOVALI. 

A pokud jste se pro změnu rozhodli teď a nevíte jak vykročit nebo nemáte s kým, můžete si vybrat pro ten začátek svého kouče. My Vám s tím určitě pomůžeme.

https://jobstars.cz/koucove