Vnitřní nespokojenost je odrazem našeho působení navenek

28. 8. 2021 Michaela Keimarová
Obrázek ke článku Vnitřní nespokojenost je odrazem našeho působení navenek

Známe to asi všichni. Jsou dny, kdy se ráno probudíme a jsme naštvaní na celý svět. Bohužel to pokračuje v průběhu celého dne a mnohdy i dalších dní, týdnů i měsíců. Lidé jsou různí, respektive přístup lidí k těmto situacím je různý. Někdo to neřeší vůbec a vlastně mu „nevadí“, že je permanentně naštvaný. Takoví lidé jsou často osamocení, bez sociálních kontaktů, mnohdy bez rodiny, dětí, práce, bez jakýchkoliv zájmů a koníčků. Jsou vnitřně nespokojení a doslova promarňují svůj život.

Ti více uvědomělí z nás si položí otázku PROČ jsem naštvaný? Kdo to způsobil? Co bylo spouštěčem? Začínáme přemýšlet. To je první krok, který je nutný udělat. Zastavit se, připustit si, že je něco „divně“ a popřemýšlet si. Někomu stačí si popovídat s kamarádkou, někdo si koupí knihu, do které se ponoří a někdo potřebuje pomoc kouče, který nás nasměruje, abychom si přišli na pravou příčinou našeho rozpoložení.

Nezřídka jsme spouštěčem my sami, respektive úroveň našeho SEBEVĚDOMÍ. Platí zde přímá úměra: NÍZKÉ sebevědomí = NÍZKÁ spokojenost se sebou sama a větší pravděpodobnost, že budeme naštvaní na celý svět, znechutíme si své okolí, nic nás nebude bavit, a nakonec skončíme sami, mimo veškeré sociální kontakty. 

Na vlastním sebevědomí, sebedůvěře, sebelásce či sebe přijetí stojí za to zapracovat ať je nám 20 nebo 50 let. Čím dříve si to uvědomíme, tím lépe pro nás i naše okolí. Je mnohem lepší se každé ráno probouzet s příjemným pocitem, pozitivní náladou a s očekáváním, jaké výzvy nám nový den přinese, než se probouzet naštvaní a promarnit tak celý den. Vždyť probuzení, je jeden z největších darů, které nám život přináší. Žijme kvalitní život naplno, s lehkostí, a to vše na základě naší vnitřní SPOKOJENOSTI

Rozhodneme-li se přetavit vnitřní nespokojenost na vnitřní SPOKOJENOST, je nutné počítat s tím, že musíme projít zásadní osobní změnou. Není to jednoduché. Zásadní je notná dávka trpělivosti a vnitřní motor, který nás bude pohánět vpřed. Pokud se o to všechno pokusíme, budeme trpěliví, výsledek se určitě dostaví. Udělejme to pro sebe. Rozhodně za to stojíme. 

Klikněte na naše Koučinkové programy nebo na www.jobstars.cz.