Osobní pocit štěstí

11. 9. 2021 Ing. Iveta Prokšová
Obrázek ke článku Osobní pocit štěstí

Je POCIT ŠTĚSTÍ něco co mám hledat? 

A nebo je to pocit uvnitř sebe, který každý máme?

Určitě si umíte odpovědět obecně. “To je zdraví, rodina, mám dobrou práci…”
Dobře….”A co konkrétně dělá šťastného/šťastnou Vás?” 

Jaká by byla Vaše odpověď.

To je hodně o individuálnosti. Může to být  konkrétní vnitřní pocit, kdy lehce přeběhne mráz po zádech, objeví se husí kůže a v hlavě myšlenka…”jo, to chci zkusit” nebo “ano ano, přesně to chci zažít..poznat…naučit se…”

Takovou reakci a myšlenku, když zachytíte, to je ONO. To je ta chvíle, kdy se máte směřovat. Ta myšlenka nebo chcete-li pocit Vás bude směřovat k tomu, abyste si dopřáli svůj OSOBNÍ POCIT ŠTĚSTÍ. 

Ve chvíli, kdy si dopřejte to, co jste chtěli zažít, tak se v mozku uvolňují hormony, adrenalin, dopamin a krev jej roznáší po celém těle. Takže mozek se cítí šťastný, tělo posílá zpátky informaci, že je nabuzené novými poznatky a informacemi. Jste při plném vědomí, nasáváte nové zkušenosti, nové pocity, objevujete nové reakce a dostáváte se do stavu živosti. Všechno je nové, opravdové a vzrušující. A to Vás nabíjí a proto se cítíte šťastní.

Pro každého je takový zážitek jiný. 

Někdo ho rád sdílí s ostatními. Potřebuje společnost a s prožitkem se s druhými propojit. Potřebuje týmovou akci, jet na vodu, táborák, společné lezení na skály.

Někdo naopak, potřebuje samotu, svůj vlastní niterný pocit, přes který si něco uvědomí, doposkládá svoje vlastní myšlenky a naopak se oddělí.

Jsou to naše vnitřní touhy, sny, přání, nenaplněné pocity, které se odsunuly, protože je pokaždé potřeba udělat něco důležitějšího. Jenomže důležití jsme právě my sami. Náš vnitřní pocit spokojenosti pak může sytit i naše okolí. Když jsme sami spokojení, jsou spokojeni i naši partneři, děti.

Pozorujte se následujících 5 dnů, co děláte a jak se při tom cítíte a hlavně proč se tak cítíte. Zapište si pocity, radosti, vzteku, smutku. Poznamenejte si i proč takový pocit máte, jestli je to kvůli tomu s kým tam jste nebo protože jste třeba hladoví a nebo je Vám zima, horko. Hodně Vám to řekne, jak se směřovat dál.

A víte co?

Najděte si čas na splnění si přesně takových přání. Protože to je přesně to, co Vám dá silný motor do Vašeho života, do běžných dnů. Vrátí Vám to pocit smyslu, začnete být mnohem SEBEVĚDOMĚJŠÍ a ODVÁŽNĚJŠÍ a hlavně to začnete VYZAŘOVAT. Změní se Vám energie v těle a ZAČNETE BÝT CHARIZMATIČTÍ. Poznáváte tak sami sebe. Jaké činnosti Vám dělají dobře, v jaké společnosti se cítíte příjemně, jaké jídlo sedne Vašemu tělu. Jaký pohyb potřebujete a nebo naopak nepotřebujete.

A pak poznáte vlastní pocit štěstí.